Akademia Edukacji

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na wiadomość. Administratorem danych osobowych jest Maciej Adamski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą EDU Maciej Adamski z siedzibą w 44-313 Wodzisław Śląski ul. Bolesława Chrobrego 15, NIP 6472580255, REGON 368446630, e-mail: wodzislawslaski@akademiaedukacji.pl

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Masz pytanie? Napisz do mnie!
Instagram
Facebook

Akademia Edukacji

EDU Maciej Adamski

gmap
Youtube
Facebook
Instagram

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Masz pytanie? Napisz do nas!

Witaj na moim blogu!

 

Jestem tutaj, ponieważ chcę się z Tobą podzielić moimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat finansów osobistych.

 

Tutaj opowiem Ci, jak zarządzam finansami mojej rodziny, jakie popełniałam błędy w budżecie domowym i jakie wyciągnęłam z nich wnioski.

 

Zapraszam do lektury. :)

 

Tutaj przeczytasz o mnie więcej. 

 

Moje social media:

Facebook

Instagram

W każdym budżecie z jednej strony znajdują się przychody, z drugiej koszty. Dzisiaj zajmę się stroną przychodów.

 

Jesteś świadoma ile wynoszą Twoje miesięczne przychody? Jak się kształtują w ciągu roku? Z jakiś źródeł do Ciebie napływają?

 

Odpowiedzi na te pytania są bardzo ważne. Jeżeli chcesz dobrze zarządzać swoim budżetem musisz wiedzieć jakimi środkami dysponujesz. To tak samo jak z gotowaniem obiadu: wybierając potrawę na obiad muszę wiedzieć jakie składniki mam w lodówce, dopiero wtedy mogę coś ugotować bez wychodzenia do sklepu :)

 

 

Jedno miejsce

Na początku wyznacz sobie jedno miejsce, w którym będziesz zapisywać swój budżet. Może to być zeszyt, notes, kalendarz, dziennik dobrych myśli albo excel. Osobiście korzystam z excela, ponieważ mam do niego dostęp na telefonie i w łatwy sposób mogę do niego zerknąć. Ważne jest, aby to miejsce było stałe - to pomoże ci w lepszym zarządzaniu budżetem.

 

Notuj wszystkie przychody

Zapisuj każdy wpływ na konto bankowe oraz każdy wpływ gotówki. Polecam również zapisywać to co dostałaś niefinansowego. Może ostatnio dostałaś od kogoś 10 świeżych jajek albo ktoś bezinteresownie pomógł ci rozwiązać jakiś problem? Zapisuj to wszystko. Dzięki temu pobudzisz w sobie wdzięczność za otrzymane rzeczy.

 

Jak notować przychody?

Najlepiej jeden pod drugim. Taki sposób zapisywania ułatwi ci zsumowanie przychodów na koniec miesiąca. Polecam w jednej kolumnie notować przychody finansowe (wpływ na konto lub w gotówce), a w drugiej kolumnie przychody niefinansowe.

 

Porównuj swoje dochody z przeszłości, sprawdzaj jak się zmieniają, dostrzegaj zmiany.

Tutaj nasuwa się słowo “analizuj”, jednak wiem, że wiele osób to słowo przeraża. Dlatego teraz pokażę ci, jak w łatwy sposób porównywać swoje przychody.

 

W moim excelu każdy miesiąc ma osobny arkusz. To nie jest skomplikowana sprawa. Mam wzór, który na początku każdego miesiąca kopiuję i miejsce na nowy budżet jest gotowe. :) Excel umożliwia mi również automatyczne sumowanie kolumn, więc wszystkie przychody same się dodają.

 

Na początku każdego roku tworzę tabelkę, gdzie zapisuję dane finansowe z każdego miesiąca, dzięki temu wiem jaki średni przychód miałam w każdym okresie.

 

Te dwie tabelki pomagają mi porównywać moje dochody. Patrzę ile wpłynęło do mnie w tym miesiącu, jakie wpływy miałam w poprzednich miesiącach i cieszę się, kiedy te liczby są coraz wyższe. :)

 

Zanim zaczęłam porównywać swoje przychody często myślałam “za mało zarabiam”, “za mało robię”, “dlaczego w tym miesiącu tylko tyle?”. Dopiero kiedy porównałam moje wpływy miesiąc do miesiąca, zauważyłam jak się zmieniają. Zapisałam również co wpłynęło na tę zmianę, dzięki temu wiedziałam jakie działania podejmować w przyszłości a z czego zrezygnować. Dostrzeganie nawet najmniejszego wzrostu przychodu mega cieszy! Sprawdź sama jakie wywoła to u ciebie emocje.

 

 

 

- Marta

Moje wpisy:

Kiedy rozpocząć odkładać pieniądze? Oszczędności

Moje zasady wydawania pieniędzy. Koszty w budżecie domowym

Dochody w budżecie domowym

Moje błędy w zarządzaniu budżetem domowym

Witaj na moim blogu!

 

Kontakt:

 

Marta Adamska

 kontakt@mmedukacja.pl

 514 782 777

 

Moje social media:

Facebook

Instagram

Skąd przychodzą do mnie pieniądze? Dochody w budżecie domowym

21 lipca 2022

MMEdukacja

Logo mmedukacja
gmap
Youtube
Facebook
Instagram