Chcesz otrzymać powiadomienie
o nowym artykule?
Zapisz się!
Twój e-mail:
Subskrybuj
Subskrybuj
Dziękujemy
Wypełnij wszystkie pola

Akademia Edukacji

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na wiadomość. Administratorem danych osobowych jest Maciej Adamski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą EDU Maciej Adamski z siedzibą w 44-313 Wodzisław Śląski ul. Bolesława Chrobrego 15, NIP 6472580255, REGON 368446630, e-mail: wodzislawslaski@akademiaedukacji.pl

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Masz pytanie? Napisz do nas!

Cześć!

Jestem Maciej. Pomagam dzieciom, młodzieży i dorosłym efektywnie wykorzystywać pracę mózgu w codziennym życiu, poprzez dostarczenie alternatywnych metod uczenia się i rozwoju.

Przeczytaj więcej o mojej pracy →

Książkę przeczytałam z polecenia przyjaciółki. Bez tego pewnie bym po nią nie sięgnęła. Teraz jestem jej wdzięczna za polecenie i na pewno często będę wspominać na temat tej książki w rozmowach :)

 

Kiedy pierwszy raz trzymałam "Kawiarnię na końcu świata" w rękach, zdziwiłam się z jej układu. Słyszałam, że książka ma pozytywny wpływ na życie i postrzeganie świata a tutaj taka krótka lektura. Zastanawiałam się, jak taka książka może wpłynąć na życie człowieka. Miałam nadzieję, że spis treści trochę więcej mi powie o zawartości książki, a tutaj zobaczyłam tytuły rozdziałów w formie numerów. Nie pozostało mi nic innego jak rozpocząć czytanie.

 


Już po pierwszym rozdziale zorientowałam się, dlaczego tytuł rozdziału ma tylko numer, ponieważ książkę czyta się jednym tchem! Kończąc rozdział nie sposób przerwać czytanie. Od razu przechodziłam do następnego rozdziału i tak czytam, czytam.. i już koniec książki!

"Kawiarnia na końcu świata" mimo, iż porusza bardzo ważne kwestie dotyczące sensu istnienia, napisana jest lekko. Główny bohater przypadkiem trafia do miejsca, w którym ma możliwość zastanowienia się nad swoim sensem życia. Podczas pobytu w kawiarni rozmawia z osobami, które pomagają mu zrozumieć trzy ważne pytania, które każdy powinien sobie zadać.

 

Tak samo jak bohater trafił przypadkiem do kawiarni, tak samo ja trafiłam na tę książkę. I cieszę się z tego powodu! Zachęcam do przeczytania szczególnie osoby szukające sensu swojego życia. Jeżeli zastanawiasz się, czy to co teraz robisz w życiu ma jakiś sens to ta książka jest idealna dla Ciebie. Bohaterowie opowiadają ciekawe historie, w których pewnie nie jedna osoba odnajdzie siebie. Przeczytanie zajmie Ci zaledwie jeden wieczór, a może wpłynąć na resztę Twojego życia. 

 

Jestem ciekawa, jakie będą Twoje odczucia po przeczytaniu tej książki. Czekam na Twoją wiadomość!

 

 

 

Kilka ważnych dla mnie cytatów z książki:

 

 

"Nigdy nie pozwól, by coś lub ktoś doprowadził cię do punktu, w którym poczujesz, że nie jesteś kowalem własnego losu."

 

 

"Świadomie wybieraj drogę, którą podążasz, bo w przeciwnym wypadku ktoś zrobi to za ciebie."

 

 

"Sęk w tym, żeby faktycznie zacząć robić w życiu to, co naprawdę chce robić."

 

 

- Marta

 

Przeczytaj na temat drugiej książki autora:

"Powrót do kawiarni na końcu świata"

"Kawiarnia na końcu świata" John Strelecky

03 sierpnia 2020
szybkie czytanie

MMEdukacja

Logo mmedukacja
gmap
Youtube
Facebook
Instagram
Instagram
Facebook

Akademia Edukacji

EDU Maciej Adamski

gmap
Youtube
Facebook
Instagram

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Masz pytanie? Napisz do nas!