Masz pytanie? Napisz do nas!

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Instagram
Facebook
Youtube
gmap

Akademia Edukacji

EDU Maciej Adamski

Facebook
Instagram
Instagram
Facebook
Youtube
gmap
Logo mmedukacja

MMEdukacja

Szczegóły

szybkie czytanie
08 września 2020

Wielka Zbiórka Książek - o tym, jak dobra książka staje się pretekstem do budowania relacji

8 września w Polsce rozpoczęło się książkowe pospolite ruszenie. W kilkudziesięciu miastach powstały punkty zbiórki, do których każdy może przynieść przeczytane pozycje. Dzięki zebranym książkom Fundacja Zaczytani.org otworzy kolejne Zaczytane Biblioteki w szpitalach i placówkach pomocowych.

Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna, której celem jest zebranie jak największej liczby książek, które zostaną przekazane do szpitali i ośrodków, w których literatura ma szczególne znaczenie.

– Dla nas książka jest pretekstem do budowania relacji: z samym sobą, z dzieckiem, z drugim dorosłym czy nawet między grupami społecznymi. Naszą misją jest pokazywanie ludziom, jak ważną rolę może odgrywać książka w procesie leczenia czy w trudnej codzienności – mówi Agnieszka Machnicka, założycielka i prezeska Fundacji Zaczytani.org.

W Wielką Zbiórkę Książek angażują się ambasadorzy fundacji, m.in. Mateusz Damięcki, Anna Dereszowska, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Pakosińska, Joanna Jabłczyńska, Paulina Holtz, Artur Barciś.

 

Oddaj książkę – stwórz bibliotekę – zainspiruj innych!

Takie hasło przyświeca organizatorom Wielkiej Zbiórki Książek od pierwszej edycji. Zbierane są książki wydane po 2000 roku, nowe i używane, przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie są przyjmowane podręczniki i encyklopedie.

 

Gdzie można oddać książki? 

Pełna lista punktów zbiórki książek znajduje się TUTAJ.

W naszej okolicy książki można oddać w placówce Alior Banku w Gorzycach przy ul. Rybnickiej 26 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

 

 

Odwiedź Zaczytany Szlak!

Podczas Wielkiej Zbiórki Książek odbędą się trzy wystawy Zaczytanych Ławek – niezwykłych mebli miejskich w kształcie otwartych książek. Te niepowtarzalne eksponaty łączą czytelnictwo ze sztuką. Każda ławka to inny projekt będący artystycznym wyrazem danego twórcy. Jedne ujmują prostotą, żartem, inne mają na sobie mnogość metafor i dostarczają głębokiego przeżycia estetycznego. Przy każdej ławce będzie umieszczony kod QR, który pozwoli na pobranie bezpłatnego audiobooka.

Wystawy odbędą się w: Warszawie (teren zewnętrzny przed PKiN od strony Kinoteki), Gdańsku (Forum Gdańsk) i Krakowie (Galeria Kazimierz). Można je będzie odwiedzać od 8 września do 11 października.

Wystawom będą towarzyszyć wydarzenia czytelnicze z udziałem ambasadorów fundacji. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w sobotnich spotkaniach przy Zaczytanych Ławkach w Warszawie (12 września), Krakowie (19 września) oraz Gdańsku (26 września).

 

Premiera bajek edukacyjnych 8 września

Fundacja Zaczytani.org stara się pokazać, że książka może służyć nie tylko do czytania. Książka jest pretekstem do budowania relacji, nauki identyfikacji i nazywania emocji, do stwarzania przestrzeni do prawdziwej rozmowy. Książka jest tylko początkiem!

W myśl za tą ideą powstał program edukacyjny, w ramach którego – po raz pierwszy w historii Fundacji Zaczytani.org – stworzyliśmy trzy bajki edukacyjne wspólnie z Alior Bankiem. Tematem przewodnim są NOWE TECHNOLOGIE. To nie tylko zabawne opowieści, ale też materiał dodatkowy dla rodziców, nauczycieli, opiekunów, wychowawców. Każda z publikacji zawiera część merytoryczną, która wprowadza w świat bajkoterapii i podaje instrukcję, jak pracować z książką.

Książki będzie można pobrać od 8 września pod adresem www.zaczytani.org/bajki.

 

Wesprzyj Wielką Zbiórkę Książek! Co możesz zrobić?

Oddaj książkę w jednym z punktów zbiórki.

Poinformuj o akcji znajomych i rodzinę.

Dodaj zaczytaną nakładkę na zdjęciu profilowym na Facebooku.

Dodawaj zdjęcia i informacje o Wielkiej Zbiórce Książek w swoich social mediach, oznaczając Zaczytanych (FB: zaczytani.org, IG: zaczytani_org) oraz dodając #WZK.

Jeśli mieszkasz w jednym z siedmiu głównych miast WZK (Gdańsk, Łódź, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław), zaangażuj się w wolontariat – sortuj z nami książki! Więcej informacji: wzk@zaczytani.org

 

Wielka Zbiórka Książek została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury oraz prezydentów 7 miast: Gdańska, Łodzi, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia.

Partnerem strategicznym Fundacji Zaczytani.org jest Alior Bank. Partnerami Wielkiej Zbiórki Książek są Fundacja KPMG i AVIVA.

Więcej informacji o Wielkiej Zbiórce Książek: www.zaczytani.org

Przeczytaj więcej o mojej pracy →

Cześć!

Jestem Maciej. Pomagam dzieciom, młodzieży i dorosłym efektywnie wykorzystywać pracę mózgu w codziennym życiu, poprzez dostarczenie alternatywnych metod uczenia się i rozwoju.

lepiej się uczę, bo szybko czytam

Masz pytanie? Napisz do nas!

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na wiadomość. Administratorem danych osobowych jest Maciej Adamski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą EDU Maciej Adamski z siedzibą w 44-313 Wodzisław Śląski ul. Bolesława Chrobrego 15, NIP 6472580255, REGON 368446630, e-mail: wodzislawslaski@akademiaedukacji.pl

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Akademia Edukacji

Chcesz otrzymać powiadomienie
o nowym artykule?
Zapisz się!
Twój e-mail:
Subskrybuj
Subskrybuj
Dziękujemy
Wypełnij wszystkie pola