Masz pytanie? Napisz do nas!

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Instagram
Facebook
Youtube
gmap

Akademia Edukacji

EDU Maciej Adamski

Facebook
Instagram
Instagram
Facebook
Youtube
gmap
Logo mmedukacja

MMEdukacja

Szczegóły

metody uczenia się mmedukacja
10 sierpnia 2020

Jak wpływają wakacje na pracę mózgu?

Wakacje to czas odpoczynku, czas na regenerację i zbieranie energii do ponownej nauki. Czy w tym czasie powinniśmy się uczyć? Co dzieje się z naszym mózgiem podczas wakacji? 

 

W momencie planowania wakacji większość osób myśli tylko o wypoczynku. Zadając w szkole pytanie "Jakie macie plany na wakacje?" dzieci często opowiadają tylko o wyjazdach, gdzie pojadą, kogo odwiedzą i co zobaczą. Takie myślenie jest dobre, jednak chciałabym zwrócić uwagę, że podczas wakacji powinniśmy wyznaczyć sobie czas również na naukę. Nie mówię tutaj o wkuwaniu na pamieć wzorów matematycznych czy tabliczki mnożenia. Tak, to można robić, jednak w wakacje proponuję zająć się innym sposobem nauki i podtrzymywaniem dobrej kondycji mózgu. 

 

 

Na czym polega praca mózgu?

 

Nasz mózg, tak jak nasze mięśnie, żeby utrzymać się w dobrej formie potrzebuje ciągłych treningów. Zwróć uwagę na fakt, że aby utrzymać sześciopak na brzuchu, musisz wykonywać regularne ćwiczenia mięśni. Tak samo jest z Twoim mózgiem.

 

 

Wyobraź sobie, że przez 10 miesięcy chodzisz na siłownię kilka razy w tygodniu, masz wyrobione mięśnie, potrafisz wykonać coraz więcej powtórzeń i przejść do trudniejszych ćwiczeń. Nagle, z dnia na dzień przestajesz ćwiczyć i przez 2 miesiące Twoje mięśnie stygną. Jak myślisz? Co dzieje się z Twoim wyglądem? Czy nadal możesz cieszyć się wspaniałymi mięśniami na brzuchu? Niestety nie..

 

 

Po kilku tygodniach, Twoje mięśnie powracają do stanu sprzed dziesięciu miesięcy. UWAGA! Teraz najważniejsze!

 

Zastanów się, jak się czujesz podczas powrotu do ćwiczeń po dwumiesięcznej przerwie? Czy potrafisz wykonać takie same ćwiczenia, które wykonywałeś w dziesiątym miesiącu treningów? Czy musisz rozpocząć cały cykl od początku? 

 

Mam dla Ciebie złą wiadomość. Po dwóch miesiącach przerwy od ćwiczeń będziesz musiał wrócić do mniejszej liczby powtórzeń lub nawet do lżejszych ćwiczeń. Tak samo jest z pracą Twojego mózgu. W roku szkolnym Twój mózg intensywnie pracuje (nawet podczas zajęć online).

 

Podczas 2 miesięcznych wakacji, kiedy nie uczysz się nowych rzeczy, nie wykonujesz treningów pamięci i nie czytasz książek, Twój mózg zaczyna pracować wolniej. We wrześniu, po powrocie do szkoły, czy w październiku na studia, musisz zużyć bardzo dużo energii na przywrócenie dobrej kondycji umysłu. 

 

 

Zastanów się, czy takie działanie ma sens? 

 

Może warto wyrobić w sobie nawyk ciągłej pracy mózgu i utrzymania go w dobrej kondycji? 

 

Czego możesz uczyć się w wakacje?

Jak utrzymać pracę mózgu w dobrej kondycji? 

 

W wakacje proponuję poświęcić czas na zagadnienia, które Cię interesują. Dzięki temu nauka będzie dla Ciebie przyjemnością. Poszukaj książek czy kursów na ten temat i do dzieła! Obecnie w Internecie znajduje się bardzo dużo darmowych informacji, które na pewno pomogą Ci w nauce.

 

 

Dodatkowo wykonuj ćwiczenia na pamięć i koncentrację. Treningów jest naprawdę dużo i gwarantuję, że nie zabraknie Ci ich na całe 2 miesiące wakacji. Możesz też skorzystać z naszego pakietu ćwiczeń na koncentrację.

 

 

 

Trzymam za Ciebie kciuki!

 

Skontaktuj się ze mną, chętnie podpowiem jakie metody i techniki nauki możesz wykorzystać.

 

Zapraszam Cię też na Wakacyjny kurs szybkiego czytania, technik zapamiętywania i efektywnego notowania. Gwarantuję, że dzięki temu dobrze wykorzystasz swoje wakacje!

 

- Marta

Zobacz też:

Czy można zwiększyć efektywność nauki? 

O skuteczności nauki w rytmach muzyki

 
 

Przeczytaj więcej o mojej pracy →

Cześć!

Jestem Maciej. Pomagam dzieciom, młodzieży i dorosłym efektywnie wykorzystywać pracę mózgu w codziennym życiu, poprzez dostarczenie alternatywnych metod uczenia się i rozwoju.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na wiadomość. Administratorem danych osobowych jest Maciej Adamski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą EDU Maciej Adamski z siedzibą w 44-313 Wodzisław Śląski ul. Bolesława Chrobrego 15, NIP 6472580255, REGON 368446630, e-mail: wodzislawslaski@akademiaedukacji.pl

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Akademia Edukacji

Chcesz otrzymać powiadomienie
o nowym artykule?
Zapisz się!
Twój e-mail:
Subskrybuj
Subskrybuj
Dziękujemy
Wypełnij wszystkie pola