Masz pytanie? Napisz do nas!

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Instagram
Facebook
Youtube
gmap

Akademia Edukacji

EDU Maciej Adamski

Facebook
Instagram
Instagram
Facebook
Youtube
gmap
Logo mmedukacja

MMEdukacja

Szczegóły

metody uczenia się mmedukacja
24 sierpnia 2020

Pucio uczy się mówić - 1 część z serii logopedycznych książek wspomagających mowę dzieci od najmłodszych lat

Pucio to cykl książek przeznaczonych dla małych dzieci, które są dostosowane do poszczególnych etapów rozwoju dziecka. Jej głównym bohaterem jest mały chłopiec - Pucio i jego wesoła rodzinka. Autorką książek jest Marta Galewska-Kutra - logopeda, pedagog dziecięcy i pedagog twórczości, a ilustratorką - Joanna Kłos. Każda książka zawiera cenne wskazówki dla rodziców, które ułatwiają i uatrakcyjniają wspólną naukę.

 

 

 

Od czego zacząć?

 

Serię o przygodach Pucia rozpoczyna książka "Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych". Jest ona przeznaczona dla najmłodszych dzieci, zarówno dla tych, które jeszcze nie mówią, jak i dla tych, które zaczynają naśladować dźwięki, ale i dla tych, które mają już za sobą swoje pierwsze słowa. Książka ta jest prosta w przekazie, zachęca do naśladowania dźwięków, wymawiania samogłosek i sylab, wskazywania i nazywania rzeczy i postaci.

 

 

Co znajdziemy w środku?

Na samym początku poznajemy całą rodzinkę chłopca, jego przyjaciół i psa. Na kolejnych pięknych, kolorowych kartach maluch może zobaczyć świat małego Pucia, jego dom i miejsca, które odwiedza z rodzicami oraz różne czynności i sytuacje, w których każdy maluch znajduje się na co dzień, jak np: wspólna zabawa, sprzątanie, kąpiel, gotowanie, spacer do miasta, urodziny, wizyta w lesie, nad jeziorem i na wsi u dziadków. Maluch ma okazję poznać tutaj bardzo wiele przedmiotów codziennego użytku, pojazdów, a także roślin i zwierząt. Tekst umieszczony przy obrazkach jest krótki i prosty, gdyż nacisk położony jest tutaj głównie na ilustracje oraz wyrażenia, które używane są przez najmłodsze dzieci. Obok ilustracji zobaczymy więc samogłoski oraz wyrazy dźwiękonaśladowcze, używane przez dzieci w wieku 0-3 lat (na przykład hau-hau, tik-tak, plum, puk-puk, am, bam, ha-ha, szu-szu czy pa-pa). Na końcu książeczki znajdziemy też kartę z obrazkami i odgłosami, która zachęca do poćwiczenia poznanych wcześniej odgłosów.