Masz pytanie? Napisz do nas!

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Instagram
Facebook
Youtube
gmap

Akademia Edukacji

EDU Maciej Adamski

Facebook
Instagram
Instagram
Facebook
Youtube
gmap
Logo mmedukacja

MMEdukacja

Szczegóły

szybkie czytanie
28 grudnia 2020

Skoncentruj się na marzeniu. Jak urzeczywistnić swoje marzenia i cele. Jeffrey D. Smith

Dlaczego wyznaczanie marzeń i celów jest takie ważne? 

Co oznacza koncentracja na marzeniu? 

Czy to dobra książka? 

Dlaczego warto przeczytać tę książkę? 

Zadania, które pomogą Ci wyznaczyć marzenia i cele

 

Ze względu na kończący się rok i czas na planowanie następnego roku przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł na temat książki "Skoncentruj się na marzeniu. Jak urzeczywistnić swoje marzenia i cele?", której autorem jest Jeffrey D. Smith. 

 

Dlaczego wyznaczanie marzeń i celów jest takie ważne? 

 

Czy zdarzyło Ci się, że zaplanowałeś sobie określone cele na dany rok i przez pierwsze kilka dni podchodziłeś do ich realizacji z entuzjazmem a po kilku tygodniach i miesiącach zapomniałeś już o ich istnieniu? Dlaczego z początkiem roku siłownie i sale fitness pękają w szwach a jak skończy się pierwszy karnet to mało kto myśli o kupieniu następnego? Zastanawiałeś się dlaczego tak jest? 

 

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w omawianej przeze mnie książce. Tutaj autor zwraca uwagę, by podczas wyznaczania swojego celu na dany rok czy miesiąc koncentrować się na swoim głównym marzeniu. Teraz pewnie pojawiają się u Ciebie myśli "okej, skoncentruję się na głównym marzeniu, ale jak to marzenie wyznaczyć?". Autor książki przygotował dla Ciebie liczne zadania, których wykonanie pomoże Ci WYZNACZYĆ TWOJE MARZENIE. 

 

 

Co oznacza koncentracja na marzeniu? 

 

Skoncentrowanie się na marzeniu polega na tym, by sprawdzić, czy czynności, które codziennie wykonujesz przybliżają Cię do Twojego głównego marzenia. Zastanów się teraz, jaką chcesz być osobą, co chcesz robić, co osiągnąć i jakie miejsca zobaczyć. Kiedy odpowiesz sobie na te pytania, zastanów się co robisz codziennie, żeby osiągnąć swoje marzenia? Żeby Ci było łatwiej podam teraz przykłady. 

 

Jeżeli w życiu chcesz mieć dobrą relację z bliskimi, to zastanów się teraz, ile czasu w ciągu dnia poświęcasz dla rodziny? Może to tylko sekunda, kiedy mijacie się w korytarzu domu podczas przygotowywania do swoich codziennych obowiązków? A może 5 minut w samochodzie? Czy wyznaczasz sobie czas na rozmowę i w tym momencie całą swoją uwagę poświęcasz tylko bliskim? Bez telefonu i innych rozpraszaczy? 

 

 

A może Twoim największym marzeniem jest być zdrowym? W takim razie ile czas w ciągu dnia dbasz o swoje zdrowie? Czy masz czas na zdrowy i spokojny posiłek? Czy wypijasz odpowiednią ilość wody? Kiedy ostatnio wykonywałeś aktywność fizyczną? Czy robisz to codziennie?

 

To tylko kilka pytań, w książce znajdziesz ich wiele więcej. Najważniejsze - wyznacz swoje marzenie i cel i skoncentruj się na nim a podczas wykonywania każdej czynności w ciągu dnia zastanów się, czy to co teraz robisz zbliża Cię do osiągnięcia swojego marzenia.  

 

 

Czy to dobra książka? 

 

Bez zastanowienia odpowiadam TAK! To bardzo dobra książka, która otworzy Ci oczy na Twoje marzenia i cele. W książce znajduje się wiele przykładów i zadań, które pomogą Ci w wyznaczeniu swojego marzenia. Książkę czyta się lekko, jednak nie ma sensu jej czytać bez przyborów do pisania. W trakcie czytania książki polecam wykonywać wszystkie ćwiczenia od razu, ponieważ na następnych stronach autor pomoże Ci zinterpretować Twoje odpowiedzi i wyznaczyć drogę, którą powinieneś podążać. 

 

 

Dlaczego warto przeczytać tę książkę? 

 

Skoncentruj się na marzeniu pomoże Ci wyznaczyć cele i marzenia. Dodatkowo autor zwraca uwagę na istotę rozwoju osobistego, chęć działania i koncentrację na marzeniu. Bez tego, niezależnie jakie cele sobie wyznaczysz, po prostu ich nie osiągniesz. Książka jest motywatorem do działania, zawiera cenne wskazówki i rady. 

 

Zadania, które pomogą Ci wyznaczyć marzenia i cele

 

Na kartach książki znajdziesz wiele cennych zadań i ćwiczeń do wykonania. Wiele z nich możesz wykonać w książce. Niektóre są tak rozbudowane, że będziesz potrzebować dodatkowe miejsce do pisania. Mnie urzekło zadanie z wyznaczeniem swoich marzeń w różnych kategoriach życia. Autor podaje przykładowe kategorie marzeń i do tego należy dopisać co chcesz osiągnąć. Najważniejsze, by to były Twoje marzenia, nie wypisuj marzeń rodziny czy partnera. Zastanów się, czy Ty faktycznie tego chcesz i czy to jest Twoje marzenie. Stwórz swój katalog/skoroszyt marzeń, wydrukuj sobie zdjęcia lub narysuj jak Twoje marzenie wygląda. Wyobraź sobie, że już to osiągnąłeś, dzięki temu Twój mózg jak nawigacja poprowadzi Cię do celu. Nawet jeżeli po drodze zabłądzisz, nawigacja ma wyznaczony cel, do którego cały czas będzie Cię kierować. 

 

 

Jak sobie radzisz z wyznaczaniem celu? Czy wszystkie cele z tego roku udało Ci się zrealizować? Czekam na Twoją wiadomość. 

 

- Marta

Zobacz też:

"Wielka Piątka" John Strelecky - dobra książka, która pomoże Ci odkryć w sobie lidera

„Otoczeni przez idiotów” Thomasa Eriksona - dobra książka, która pomoże Ci poznać zachowania ludzi wokół Ciebie

"Kawiarnia na końcu świata" John Strelecky -  dobra książka, która zabierze Cię w podróż w głąb siebie

"Miłość bez granic" Nick i Kanae Vujicic. Dobra książka o niezwykłej historii miłości, która pokonuje wszelkie przeszkody

Dlaczego warto przeczytać opowiadania Wiedźmina?

 

 

Przeczytaj więcej o mojej pracy →

Cześć!

Jestem Maciej. Pomagam dzieciom, młodzieży i dorosłym efektywnie wykorzystywać pracę mózgu w codziennym życiu, poprzez dostarczenie alternatywnych metod uczenia się i rozwoju.

lepiej się uczę, bo szybko czytam

Masz pytanie? Napisz do nas!

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na wiadomość. Administratorem danych osobowych jest Maciej Adamski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą EDU Maciej Adamski z siedzibą w 44-313 Wodzisław Śląski ul. Bolesława Chrobrego 15, NIP 6472580255, REGON 368446630, e-mail: wodzislawslaski@akademiaedukacji.pl

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Akademia Edukacji

Chcesz otrzymać powiadomienie
o nowym artykule?
Zapisz się!
Twój e-mail:
Subskrybuj
Subskrybuj
Dziękujemy
Wypełnij wszystkie pola